Dla członków:
Zaloguj przez FB

O Toastmasters

Co to jest Toastmasters?

Toastmasters International to międzynarodowa organizacja non-profit, która wspiera rozwój w dziedzinach publicznego przemawiania, komunikacji interpersonalnej oraz zdolności przywódczych. Pierwszy klub powstał w Kalifornii w roku 1924 z inicjatywy Ralpha C. Smedleya. Od tamtej pory działalność Toastmasters rozszerzyła się na 292 000 członków, spotykających się w 14 350 klubach na terenie aż 122 państw. 

Jak to działa?

Kluby Toastmasters składają się z 20-30 osób, które spotykają się regularnie (zwykle co tydzień) na spotkaniach trwających około dwie godziny. W tym czasie członkowie podejmują się różnych ról: od toastmastera wieczoru poprzez mówców, moderatora gorących pytań po ewaluatorów poszczególnych elementów spotkania. Dokładny opis wszystkich funkcji, które można objąć na spotkaniu, znajdziesz na podstronie: Funkcje na spotkaniu.

Aktywne uczestnictwo w spotkaniach umożliwia Toastmasterom realizację różnych ścieżek edukacyjnych. Dwie podstawowe to: Kompetentny mówca, ang. Competent Communicator (CC) oraz Kompetentny Przywódca, ang. Competent Leader (CL). Dzięki wskazówkom zawartym w podręcznikach oraz doświadczeniom zdobytym na spotkaniach poszerzysz swoją wiedzę i rozwiniesz swoje umiejętności.

Co najważniejsze, program edukacyjny Toastmasters realizujesz we własnym tempie. Klub zapewnia Ci tylko bezpieczne środowisko do ćwiczeń, życzliwą atmosferę oraz konstruktywne porady, które pomogą Ci się rozwijać. Najlepszym dowodem na skuteczność tej metody nauczania jest powstawanie coraz większej liczby nowych klubów. 

Więcej informacji o Toastmasters International znajdziesz na http://www.toastmasters.org