Dla członków:
Zaloguj przez FB

Historia

Jak to było, że znalazło się takich dwadzieścia osób i założyło klub? 

Pod koniec 2012 roku Adam Krywko wpadł na pomysł, by utworzyć olsztyński oddział Toastmasters. Początkowo spotkania w kameralnym gronie odbywały się w firmowej salce konferencyjnej. Nie było łatwo. Niekiedy nie udawało się przeprowadzić spotkania ze względu na zbyt małą frekwencję. Z czasem idee Toastmasters International zaczęły jednak przemawiać do mieszkańców Olsztyna. Zawiązujący się klub uzyskał wsparcie od Miejskiego Ośrodka Kultury - w postaci stałego miejsca do spotkań w pięknie odrestaurowanej Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3. 

8 maja 2013 roku odbyło się pierwsze olsztyńskie spotkanie demonstracyjne, w którym uczestniczyli goście - członkowie bydgoskich klubów Toastmasters. Wraz z nimi mieliśmy okazję pokazać większej publiczności, jak wyglądają spotkania i czego można się nauczyć aktywnie w nich uczestnicząc. Majowe wydarzenie zaowocowało złożeniem pierwszych deklaracji członkowskich. Pierwsi członkowie Olsztyn Toastmasters to: Emilia Krywko, Ewa Leończak, Urszula Marcinkowska, Adam Augustyniak, Bartosz Pękala, Jakub Bronowicki, Adam Krywko, Piotr Milanowski, Michał Parda, Aleksander Rudnicki oraz Marcin Wojciechowski. 

W czerwcu olsztyńscy Toastmasterzy wzięli udział w odbywającym się w Bydgoszczy Instytucie Przywództwa Toastmasters (Toastmasters Leadership Institute). Jest to organizowany co pół roku, weekendowy cykl szkoleń nt. wystąpień publicznych i przywództwa dla wszystkich Toastmasterów. W wykładach i warsztatach uczestniczy wielu zaawansowanych mówców, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. Obecność Olsztynian nie przeszła bez echa - byliśmy liczną reprezentacją, nieistniejącego jeszcze oficjalnie klubu. Co więcej, przekonaliśmy kilkudziesięciu Toastmasterów zarówno z Polski, jak i z zagranicy do udzielenia nam krótkich wypowiedzi nt. "Jestem z Olsztyna". Dzięki temu w ostatnim dniu TLI wielu uczestników na pytanie: "Skąd jesteś?" odpowiadała: "Z Olsztyna".

W listopadzie 2013 po raz kolejny zorganizowaliśmy spotkanie demonstracyjne przy udziale zaprzyjaźnionych bydgoskich Toastmasterów. I już wkrótce grono Olsztyn Toastmasters wzbogaciło się o: Rafała Makarę, Ewelinę Zdancewicz, Kamila Wypycha, Agnieszkę Światłowską, Monikę Rudy-Muża, Monikę Salmanowicz, Roberta Bondara, Annę Krawczyńską, Annę Wojtach i Romana Sokulskiego. W styczniu 2014 uzupełniliśmy dodatkowe dokumenty i zostaliśmy pełnym klubem z prawem do zdobywania certyfikatów i uczestnictwa w międzynarodowych konkursach.